Wakacje w Rewalu. Gdzie się wybrać i co zobaczyć?

Wakacje w RewaluDo rozpoczęcia lata coraz mniej czasu. Nie ulega żadnej wątpliwości, że plany wyjazdowe Polaków będą się skupiać w dużej mierze na miejscowościach nadmorskich. Jeśli nie masz jeszcze określonych planów, a chcesz spędzić czas nad Bałtykiem, to dobrą propozycją może okazać się klimatyczny Rewal. Dlaczego?

Ubiegłoroczny sezon wakacyjny pokazał jasno, że Polacy kochają urlop nad morzem. Chętnie wybieramy się do popularnych dużych kurortów, takich jak np. Trójmiasto, Kołobrzeg, czy Międzyzdroje, ale coraz częściej decydujemy się również na te klimatyczne i nieco mniejsze miejscowości, do których z powodzeniem można zaliczyć Rewal.

Rewal - najważniejsze informacje

Rewal to popularna miejscowość wypoczynkowa z kąpieliskiem morskim i przystanią morską, znajdująca się w województwie zachodniopomorskim. Ta nadmorska wieś jest chętnie wybierana na wypoczynek o każdej porze roku, nie tylko latem. Przeważają tu przede wszystkim rodziny z dziećmi, pary i grupy znajomych, którzy na swój wypoczynek poszukują klimatycznego miejsca, dlatego też chętnie decydują się zarezerwować swój nocleg w Rewalu.

Rewal jest zamieszkiwany przez około 1000 mieszkańców. Pierwsze wzmianki o tej nadbałtyckiej wsi pochodzą z XV wieku. Ślady tej niezwykłej historii można zauważyć w znajdujących się tu zabytkach, które są chętnie odwiedzane przez turystów z różnych stron Polski, jak i gości z zagranicy.

Warto podkreślić, że tutejsza plaża każdego roku zajmuje czołowe miejsca w rankingu najlepszych polskich plaż nad morzem - każdy, kto zdecyduje się na nocleg w Rewalu, ma do dyspozycji 300 metrów linii brzegowej. Poza tym w wakacje można tam skorzystać z bogatej oferty turystycznej czy zwiedzać inne kurorty, położone w bezpośrednim sąsiedztwie Rewala.

Do tej zachodniopomorskiej wsi warto przyjechać na nieco dłużej - przynajmniej na kilka dni, dzięki czemu będziemy mieć okazję, by poznać wszystko, co najpiękniejsze w samej miejscowości, jak i na całym Pomorzu Zachodnim.

Odkryj Rewal - czyli co warto zobaczyć?

Nikogo nie powinien dziwić fakt, że na noclegi w Rewalu, najczęściej decydujemy się w sezonie letnim - to właśnie wtedy jest tu najpiękniej, a aura sprzyja plażowaniu i korzystaniu z licznych atrakcji, które zostały tu udostępnione turystom.

Pomimo tego, że jest to niewielki kurort wypoczynkowy, to oferuje wiele wspaniałych możliwości, które pozwolą spędzić miło czas nad polskim morzem. To przede wszystkim jedna z najpiękniejszych polskich plaż, jak i aktywność na świeżym powietrzu - wystarczy wspomnieć, że w samej miejscowości i jej okolicach znajdziemy trasy rowerowe, dzięki którym można dotrzeć do najważniejszych atrakcji rozlokowanych w promieniu kilkunastu kilometrów od miejscowości.

Do obowiązkowych punktów, które powinien zobaczyć każdy turysta w Rewalu, należy zaliczyć przede wszystkim:

  • jedną z najpiękniejszych polskich plaż;
  • platforma widokowa, z której można dostać się na plażę i podziwiać najpiękniejsze nad Bałtykiem - wschody i zachody słońca;
  • to również w Rewalu znajdują się tajemnicze szkielety wielorybów - to dwie stalowe konstrukcje, które mają upamiętnić tego ssaka, którego najprawdopodobniej odnaleziono na plaży w Rewalu setki lat temu;
  • w Rewalu znajduje się również przystań morska, w której można zakupić świeżą rybę prosto z morza i podziwiać kutry, które wyruszają na morskie połowy ryb;
  • Aleja Róż i Aleja Zakochanych - to miejsce polecane przede wszystkim dla miłośników przyrody i osób zakochanych - Aleja Róż to aż 150 gatunków tych kwiatów - ich zapach zniewala; Aleja Zakochanych rozciąga się z kolei wzdłuż plaży do kolejnego tarasu widokowego - po drodze warto się zatrzymać przy ławce-pomniku, upamiętniającej Romea i Julię oraz Małego Księcia i Różę;
  • Park Wieloryba - to atrakcja polecana w szczególności dla rodzin z dziećmi - wystawa prezentuje modele ryb i morskich ssaków w skali 1:1. W sąsiedztwie parku znajduje się Bajkowa Chata, zamieszkana przez postacie z baśni - można tam spotkać zarówno Jasia i Małgosię, jak też Drakulę i potwora Frankensteina.

Wyrusz w wyjątkową podróż!

Podczas noclegu w Rewalu, gdy będziecie chcieli spędzić czas naprawdę wyjątkową, warto wybrać się w niezwykłą podróż. Umożliwi Wam to Nadmorska Kolejka Wąskotorowa, która kursuje na trasie Gryfice - Pogorzelica oraz Trzęsacz - Pogorzelica. Ciuchcia zatrzymuje się również w Rewalu. Przed wyruszeniem w podróż, warto zwiedzić zabytkowy dworzec w Rewalu. Na pierwszym piętrze budynku znajduje się wystawa miniatur kolejowych, gdzie prezentowane są duże makiety z jeżdżącym taborem. Wizyta w tym miejscu przyniesie dużo radości, przede wszystkim najmłodszym turystom i ich rodzicom!

Noclegi w Rewalu

Jak na nadmorski kurort przystało, Rewal może się pochwalić naprawdę doskonale rozwiniętą bazą noclegową i gastronomiczną. Do najchętniej wybieranych w kategorii Rewal noclegi, należy tu zaliczyć przede wszystkim kwatery i pokoje oraz domki.

Na nocleg w kwaterach i pokojach w Rewalu, decydują się przede wszystkim pary i osoby starsze. Domki w Rewalu są chętnie rezerwowane głównie przez rodziny z dziećmi i grupy przyjaciół - z racji tego, że są w stanie pomieścić większą ilość osób.

Cena za nocleg w Rewalu kształtuje się na poziomie około 200 zł. Najkorzystniej jest się zatrzymać w kwaterach i pokojach, w których cena za dobę rozpoczyna się od 50 zł od osoby. Pamiętajmy, że w Rewalu obowiązuje opłata klimatyczna w wysokości 2 zł, która jest pobierana od osób, przebywających w celach wypoczynkowych i turystycznych dłużej niż dobę.

Komentarze