Warszawa w 1 dzień, czyli krótka wizyta w stolicy

Warszawa w 1 dzieńWarszawa w jeden dzień, to nie lada wyzwanie, ale jest to do wykonania, a w dodatku można ten dzień spędzić w bardzo interesujący sposób.

Jeśli jesteśmy w Warszawie przejazdem możemy oczywiście próbować opcji zwiedzania "na dziko", jednak wówczas ryzykujemy zgubieniem się i przeznaczeniem naszego cennie wygospodarowanego czasu na zwiedzanie na szukanie autobusu, hotelu, czy miejsca, które wydaje nam się bardziej znajome niż pozostałe.

Jeśli więc wiemy, że w stolicy będziemy powiedzmy, kilka dni, uczestnicząc w arcyważnej konferencji, a jeden dzień będziemy mieć w pełni dla siebie - zdecydowanie polecamy "przygotowanie się".

Przygotowania

Od czego zacząć zwiedzanie Warszawy? Co warto zobaczyć w Warszawie? Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w plan miasta. Jeśli na zwiedzanie mamy zaledwie jeden dzień, najlepiej wcześniej kupić wsparcie w postaci przewodnika i dokładnie go przestudiować wraz z zaznaczeniem miejsc, które chcemy zobaczyć. Następnie, owe punkty warto przenieść na uprzednio zakupiony przez nas plan miasta. To pozwoli nam otrzymać szczegółowy obraz tego, gdzie usytuowane są obiekty, które chcemy odwiedzić, a tak pozwoli nam zaplanować kolejność zwiedzania i dokładny przebieg jego trasy.

W związku z ograniczonym czasem pobytu, lepiej zrezygnować z usług przewodnika. Można natomiast poczytać o danym obiekcie na stronie internetowej, lub w tradycyjnym przewodniku.

Jak zwiedzać?

Wszystko zależy od naszych planów. Jeśli wybraliśmy obiekty położone stosunkowo blisko siebie lepszą opcją wydaje się zaufanie metodzie "na piechotę". Jeśli jednak chcemy zwiedzić dwa punkty położone po przeciwległej stronie miasta to jeden dzień może nie wystarczyć na przedreptanie tylu kilometrów, i wówczas, warto zaufać komunikacji miejskiej, która w Warszawie, ze wszystkich miast Polski, i tak jest najbardziej rozwinięta. Do dyspozycji mamy autobusy, tramwaje, a nawet metro. Przede wszystkim warto pamiętać o zasadzie, że mniej często paradoksalnie oznacza więcej. Zwłaszcza jeśli mamy tylko jeden dzień. Lepiej zdecydować się na kilka miejsc, które zwiedzimy dokładnie i w swoim tempie. Zyskamy też czas wolny na filiżankę kawy na warszawskiej Starówce.

Na taką jednodniową wycieczkę najlepszym rozwiązaniem będzie ograniczenie wyboru do Starego Miasta i najbliższych okolic. Znajdziemy tam nie tylko zabytki, ale też multum kawiarni i restauracji, a także kina, muzea czy teatry. Zawsze można zmodyfikować plan zwiedzania i wybrać się w między czasie na film lub spektakl. Warto też wcześniej zainteresować się wydarzeniami kulturalnymi w stolicy. Być może będziemy mogli podczas zwiedzania, wziąć udział w organizowanych w tym dniu ciekawych wystawach, czy koncertach. Wówczas zwiedzanie możemy skrócić, a w zamian za to wziąć poczuć się częścią ciekawego wydarzenia kulturalnego.

Z całą pewnością można całkiem dobrze zaplanować choćby jednodniowa wycieczkę, ale to zdecydowanie za krótko, żeby poznać wszystkie uroki stolicy. Może więc warto zaplanować na zwiedzanie cały weekend?

Autor: www.noclegowo.pl

Komentarze

Agus
Jeden dzień to trochę krótko na zwiedzanie Warszawy ;)
https://agusinfo.com/