Wąwóz Homole - idealny plan na górski odpoczynek!

Wąwóz HomoleJeśli zastanawiałeś się nad zimowym urlopem w górach, gdzie odpoczniesz od miejskiego zgiełku, wiecznego pośpiechu i całej nowoczesnej cywilizacji wraz z jej nadpobudliwością oraz natłokiem bodźców, to wiedz, że jest to znakomity pomysł! Nie masz jednak obranego konkretnego kierunku? Nic nie szkodzi. Skorzystaj z naszej propozycji i wybierz urocze Pieniny!Wąwóz Homole - spacer w otoczeniu przepięknej natury

Dlaczego wybraliśmy właśnie to pasmo górskie? Ze względu na przeuroczą naturę oraz przenikliwy spokój i atmosferę ukojenia unoszącą się w pienińskim powietrzu. Jedną z największych atrakcji regionu jest Wąwóz Homole, który idealnie oddaje opisany wyżej klimat.

Jednym z ciekawszych punktów turystycznych w obrębie Wąwozu Homole są Kamienne Księgi, czyli płaskie skały naturalnego pochodzenia ułożone w formie otwartej książki, co samo w sobie jest niespotykanym widokiem. Kamienne Księgi związane są ponadto legendą, która mówi, że jest w nich zaszyfrowany tekst opisujący losy wszystkich ludzi na Ziemi. Niestety jedyną osobą, która posiadła tę tajemną wiedzę był stary pop ze słowackiego Wielkiego Lipnika, ale niedługo po tym… stracił mowę. Zatem tajemnica ta pozostanie nieodgadniona prawdopodobnie do końca świata!

Najlepsze noclegi, domki i apartamenty w okolicy Wąwozu Homole

Odwiedzając Homole, warto zatrzymać się tam na nieco dłużej. Po pierwsze nie sposób zwiedzić wszystkiego jednego dnia, a po drugie efektywny odpoczynek wymaga czasu (szczególnie w towarzystwie tak wyjątkowej flory i fauny).

Najlepiej wybrać jeden z wielu ekskluzywnych i świetnie wyposażonych apartamentów znajdujących się w okolicy (https://polskieostoje.pl/ostoja-homole/apartamenty). Jaworki czy Szczawnica, to fantastyczne bazy wypadowe, z których blisko do Wąwozu Homole oraz innych atrakcji Małych Pienin, takich jak spływ Dunajcem.

Jeśli jeszcze nigdy nie byłeś w Pieninach, pora to jak najszybciej zmienić! Gwarantujemy Ci, że zakochasz się w nich i wrócisz tutaj nie raz!

Komentarze