Weekend w pojedynkę - jak spędzić ten czas?

Weekend w pojedynkęWiele osób negatywnie podchodzi do czasu spędzanego sam na sam z własnymi myślami. Tymczasem to okazja, żeby nabrać pewności siebie, nawiązać ze sobą głębszą relację i odkryć rzeczy, których na co dzień nie zauważałeś. Podpowiemy Ci, jak spędzić weekend w pojedynkę.

Oferta kulturalna

Zastanów się, kiedy ostatnio wybrałeś się do kina, teatru lub opery. Jeśli masz problem z przypomnieniem sobie daty to znak, że najwyższa pora powtórzyć to doświadczenie. Odpal stronę dedykowaną ofercie kulturalnej i zobacz, co będzie się działo w Twoim miejscu zamieszkania. Wybierz to, na co masz największą ochotę. Nie ma znaczenia, czy zdecydujesz się na hollywoodzki film akcji, czy operowy klasyk. To Twój weekend i powinieneś go spędzić tak, jak chcesz.

Zaległości serialowe

Nie masz ochoty ruszać się z domu? Nic nie szkodzi. Ulubione filmy i seriale możesz przecież obejrzeć przez internet. Jeśli marzy Ci się odpoczynek totalny, podaruj sobie dzień w piżamie. Czasem spędzenie dnia na kanapie w towarzystwie swoich ulubionych bohaterów oraz jedzenia z dowozem to idealny sposób na weekendowy reset.

Weekend w pojedynkę

Pozwiedzaj najbliższą okolicę

Ludzie mają tendencję do traktowania swojej najbliższej okolicy jako czegoś nudnego. Planują dalekie podróże, a nie wiedzą, co kryje się trzy ulice od ich domu. Zrób sobie weekendową wycieczkę po własnej dzielnicy. Koniecznie zaopatrz się w lustrzankę lub telefon komórkowy z dobrym aparatem (świetnie sprawdzi się np. model Asus ZenFone 5 z doskonałą optyką). Postaraj się spojrzeć na okoliczną architekturę świeżym okiem, poobserwuj sąsiadów, wyszukaj ciekawe zakątki, o istnieniu których nie miałeś pojęcia. Fotografuj wszystko, co Cię zainspiruje. A gdy poczujesz zmęczenie, możesz w kilka chwil znaleźć się w mieszkaniu.

Uporządkuj swoją przestrzeń

Sprzątanie to coś więcej, niż przykry obowiązek. Stan naszego środowiska często odzwierciedla myśli i nastrój. Jeśli w ostatnim czasie doświadczałeś wielu stresów, metamorfoza w mieszkaniu może przywrócić Ci poczucie ładu w życiu. Uprzątnij zakamarki, do których dawno nie zaglądałeś, zrób zaległe pranie. Żeby proces był przyjemniejszy, zapal świecę zapachową lub rozpyl ulubione perfumy. Poczułeś ochotę na małe przemeblowanie? Super, nie ograniczaj się! Na koniec możesz jeszcze skoczyć do sklepu ogrodniczego po kilka nowych kwiatów. Zobaczysz, że pod koniec dnia będziesz z siebie dumny, a przebywanie w mieszkaniu stanie się jeszcze przyjemniejsze.

Weekend w pojedynkę

A może nad morze?

Kto powiedział, że masz siedzieć na miejscu, skoro na świecie jest tyle pięknych miejsc? Spakuj najpotrzebniejsze rzeczy do plecaka, jedź na dworzec i kup bilet na pociąg, który zaraz odjeżdża. Spontaniczna zmiana otoczenia może mieć zbawienny skutek na Twoje samopoczucie, a po dwóch dniach spędzonych nad morzem, w górach albo fascynującym Cię mieście będziesz wypoczęty i gotowy na powrót do pracy. Czasem warto zaszaleć, żeby przypomnieć sobie, jak ekscytujące oraz wyzwalające potrafią być decyzje podejmowane pod wpływem impulsu.

Komentarze