Władysławowo i Zatoka Pucka - atrakcje dla aktywnych

WładysławowoWładysławowo kojarzy się przede wszystkim z wypoczynkiem na długiej piaszczystej plaży, ale to nie znaczy, że wakacje w tym nadmorskim mieście muszą sprowadzać się do leniwego relaksu w promieniach słońca. Atrakcji nie brakuje również dla aktywnych. Oto kilka pomysłów na rozładowanie nadmiaru energii we Władysławowie.

Władysławowo to popularny ośrodek turystyczny, położony nad Morzem Bałtyckim i Zatoką Pucką. W 2018 r. był najchętniej odwiedzaną miejscowością letniskową w Polsce. Na jego popularność składa się wiele czynników, z których najważniejszym jest z całą pewnością szeroka, piaszczysta i dobrze zorganizowana plaża. W jednym czasie może na niej wypoczywać nawet kilka tysięcy amatorów wodnych i słonecznych kąpieli. W upalne dni miękki piasek po brzegi pokrywają kolorowe koce i parawany, a morze opanowują miłośnicy pływania, windsurfingu, żeglarstwa. Rozrywek nie brakuje też dla zwolenników aktywnego wypoczynku na lądzie. Władysławowo i jego okolice obfitują w tereny zielone, które najlepiej odkrywać podczas spacerów i przejażdżek rowerowych. Atrakcyjności dodaje miastu także rozbudowana baza noclegowa. Spośród licznych obiektów hotelowych, pensjonatów, kwater prywatnych i domków warto wybrać elegancki hotel przy plaży, którego wysoki standard umożliwi wygodny wypoczynek, a lokalizacja pozwoli korzystać z bliskości największych atrakcji Władysławowa.

Windsurfing. Złap wiatr w żagle!

Zatoka Pucka cieszy się opinią mekki sportów wodnych. Sporo możliwości ich uprawiania oferuje już samo Władysławowo. Od maja do września miasto przyciąga szczególnie amatorów windsurfingu, zarówno tych doświadczonych, jak i stawiających dopiero pierwsze kroki w tej dyscyplinie. Nauce sprzyjają nieduże fale, płytkie i słabo zasolone wody oraz dostępność profesjonalnych szkół windsurfingowych. Z częścią z nich współpracuje hotel SPA Gwiazda Morza, który zapewnia swoim gościom możliwość szkolenia pod okiem najbardziej doświadczonych instruktorów i transport na spot. Wystarczy jedynie odrobina odwagi i chęć przeżycia przygody, aby złapać wiatr w żagle.

Rejsy wycieczkowe. Poznaj Zatokę Pucką!

A gdyby tak deskę windsurfingową zamienić na nieduży statek i z jego pokładu podziwiać uroki Zatoki Puckiej? Z portu rybackiego we Władysławowie, jednego z największych w Polsce, wypływają kutry przystosowane do rejsów wycieczkowych. Poza nimi na morską przygodę zaprasza statek wikingów, a amatorom mocnych wrażeń skok adrenaliny zapewniają przejażdżki szybką motorówką typu RIB.

Nurkowanie. Odkryj tajemnice morskiej toni!

We Władysławowie nie mniej ciekawych doznań dostarcza odkrywanie tajemnic zaklętych w morskich głębinach. Zatoka Pucka z roku na rok przyciąga coraz większe rzesze pasjonatów nurkowania. Nic dziwnego, bo pod przejrzystą powierzchnią wody kryją się niesamowite okazy flory oraz wraki statków zatopionych w czasie II wojny światowej. Dzięki nim nurkowanie zamienia się w odkrywczą wyprawę śladami natury i historii. Mogą wziąć w niej udział zarówno osoby doświadczone, jak i początkujące.

Basen. Pływaj nawet w czasie niepogody!

Morze we Władysławowie jest płytkie, mniej żywiołowe i cieplejsze niż w otwartej części Bałtyku, co stwarza świetne warunki do kąpieli. W mieście wyznaczono 5 strzeżonych kąpielisk, idealnych do aktywnego wypoczynku, co najlepiej potwierdza duża liczba wypoczywających we Władysławowie wczasowiczów. Wodne szaleństwo może pokrzyżować w zasadzie tylko pogoda, która, jak wiadomo, bywa zmienna i zaskakuje czasem deszczem lub silnymi powiewami chłodnego wiatru. Warto się przygotować na taką ewentualność, wybierając na nocleg hotel z basenem, który okaże się dobrą alternatywą dla kąpieli w morskiej wodzie. Hotel SPA Gwiazda Morza jest wyposażony w baseny odpowiednie zarówno do rekreacyjnego pływania z widokiem na morze, jak i bardziej profesjonalnego treningu. Na miejscu można wziąć także udział w zajęciach Aqua Aerobiku i Aqua Joggingu. Aktywność uprzyjemnia stan wody, która, co nietypowe, jest pozbawiona negatywnie oddziałującego na skórę chloru. Zamiast niego czystość zapewniają jej nadtlenek wodoru i srebro koloidalne, dzięki czemu w czasie kąpieli nie trzeba się zmagać z drażniącym zapachem, a po jej zakończeniu obawiać nieprzyjemnego uczucia ściągnięcia i swędzenia skóry.

Piłka siatkowa na piasku. Plażuj aktywnie!

Gdy słońce ponownie wyjrzy zza chmur, warto wrócić na plażę, aby cieszyć się wypoczynkiem na szerokim, pokrytym miękkim piaskiem brzegiem Bałtyku. Relaks wcale nie musi się sprowadzać do wylegiwania się na kocu w promieniach słonecznych, ale na przykład do gry w siatkówkę plażową. Ta dyscyplina, mimo że wymaga sprawności fizycznej, aby bez trudu poruszać się w pogoni za piłką po grząskim piasku, cieszy się dużą popularnością wśród amatorów. We Władysławowie znajduje się kilka boisk do gry w siatkówkę plażową. Dwa z nich znajdują się w pełnej atrakcji Strefie Plaża zarządzanej przez hotel SPA Gwiazda Morza.

Piesze wędrówki. Zanurz się w przyrodzie!

Nadmorski piasek, oblewany wodami Bałtyku, zachęca także do długich spacerów brzegiem morza. To jedna z popularniejszych tras pieszych, jakie oferuje Władysławowo. W poszukiwaniu kolejnych warto wyjść poza plażę, aby przekonać się, jak bogate przyrodniczo są okolice miasta. Ich poznawanie jest dobrą zachętą do aktywnego wypoczynku dla osób lubiących podejmować piesze wyzwania. Władysławowo stanowi punkt początkowy liczącego niemal 26 km rybackiego szlaku nadmorskiego. Prowadzi on nieopodal rezerwatu Słone Łąki, przez las sosnowy, wydmy i rezerwat Bielawa aż do Juraty. Rezerwat Bielawa znajduje się także na trasie z Władysławowa do Krokowej. Turystyczna ścieżka liczy 28 km i przechodzi przez ciekawe przyrodniczo tereny: rezerwaty, wąwozy i najdalej wysunięty na północ punkt Polski. Warto pokonać chociaż część tych tras, aby przekonać się, jak zróżnicowany i bogaty w okazy fauny i flory jest obszar Zatoki Puckiej.

Wycieczki rowerowe. Poznaj Zatokę Pucką z siodełka!

A gdyby tak wsiąść na siodełko roweru i z jego perspektywy zwiedzić najbardziej urokliwe miejsca Półwyspu Helskiego? Bulwarem Nadmorskim można dojechać z Władysławowa do Karwii, a otwartą w czerwcu 2019 r. drogą rowerową także do Jastrzębiej Góry. To prawdziwa gratka dla amatorów dwóch kółek.

Aktywnie w hotelu. Wypocznij niebanalnie!

Jak widać we Władysławowie nie ma mowy o nudzie. Chcąc spędzić wakacje jak najbardziej aktywnie, dobrze jest polegać nie tylko na atrakcjach, jakie czekają w mieście i jego okolicach, ale też na ofercie hotelowej. Im bardziej niebanalna, tym ciekawszy okaże się pobyt. Warto wybrać zatem obiekt, który nie poprzestaje na tradycyjnym wyposażeniu, jak basen czy sala fitness, ale zapewnia znacznie więcej pozytywnych wrażeń płynących z aktywności fizycznej. Hotel Spa Gwiazda Morza umożliwia wspinaczkę po ściance z widokiem na Zatokę Pucką, udział w treningu mało znanej dyscypliny float fitness na wodzie i ćwiczenia na tarasie hotelu przy plaży, z którego rozciąga się morska sceneria.

Hotel SPA. Zregeneruj się!

Trzeba jednak pamiętać, że wysiłek fizyczny wymaga regeneracji, której najskuteczniejszą formą jest pobyt w spa. Jacuzzi i sauna działają kojąco na zmęczony organizm, a masaże rozluźniają mięśnie i łagodzą ból. Hotel SPA Gwiazda Morza oferuje wszystko, co niezbędne do odpoczynku po aktywności fizycznej. W tamtejszej strefie wellness można skorzystać z łaźni parowej, odprężyć się w pomieszczeniu ze ścianą solną i zanurzyć w basenie z hydromasażem. W ofercie nie zabrakło także profesjonalnych masaży klasycznych i sportowych, które pomagają odzyskać siły witalne. Proces regeneracji dopełnia smaczny, zdrowy posiłek w hotelowej restauracji oraz odpoczynek w komfortowym, przytulnie zaaranżowanym pokoju lub apartamencie.

Władysławowo z całą pewnością nie znudzi nawet najbardziej energicznego amatora aktywności fizycznej. Miasto oferuje mnóstwo atrakcji, które w połączeniu z ofertą sportowego wypoczynku w hotelu z basenem Gwiazda Morza, obiecują aktywny i urozmaicony urlop nad morzem.

Komentarze