Wrocław wiosną

Fontanna we WrocławiuPowszechnie wiadomo, że wiosna to czas, kiedy wszystkim chce się więcej robić. Z racji przyświecających promieni słońca, mamy więcej energii i sił witalnych do tego, żeby realizować swoje plany oraz tworzyć coraz to nowsze. Ludzie dzielą się na zwolenników różnych pór roku. Zimno-luby są stanowczymi poplecznikami zimy, ci mniej optujący w niskich temperaturach, wybierają lato, a jeszcze inni, najbardziej skłonni do refleksji, przychylnym okiem patrzą na jesień.

Na sam koniec, jako wisienkę na torcie, zostawiłem jedyną w swoim rodzaju porę roku, którą jest wiosna - najbardziej magiczny okres w roku, kiedy to wszystko budzi się do życia i daje nowe perspektywy, szczególnie w okresie pozimowej stagnacji.

Na wiosenną wycieczkę do Wrocławia, zaprasza Was Magda Wąsik z wrocławskiego apartamentowca apartamentywroclaw24.pl oferującego nocleg w apartamentach w centrum Wrocławia, tuż przy wrocławskim Rynku. W ofercie firmy, znajdziecie szereg apartamentów w centrum Wrocławia mogących pomieścić od 1 do 6 osób. Każdy apartament jest bogato wyposażony w sprzęt codziennego użytku. Z tego powodu, apartamenty są chętnie wybierane przez rodziny z dziećmi- na wyposażeniu apartamentów znajdują się także specjalne dziecięce łóżeczka. Apartamenty posiadają bezpłatne Wi-Fi i inne udogodnienia. Oczywiście apartamenty z oferty Apartamenty Wrocławskie to nie tylko mieszkania dla rodzin, to doskonała oferta noclegu dla par, grup znajomych.

Położenie apartamentów w centrum Wrocławia jest doskonałym rozwiązaniem by odpocząć od siedzenia za kółkiem. Wszystkie atrakcje Wrocławia są dobrze skomunikowane a główny węzeł komunikacji miejskiej Wrocławia leży 200 metrów w linii prostej od naszych apartamentów.

Zoo we Wrocławiu

Skoro już zaczęliśmy mówić o wiośnie, z pewnością warto zwrócić uwagę na to, co można o tej porze roku robić, jak spędzać czas wolny, a w szczególności, - co ciekawego do zaoferowania o tej porze ma dla nas wyjątkowe polskie miasto - Wrocław.

Kiedy mówimy o Wrocławiu, chyba pierwszą refleksją, jaka pojawia nam się w głowie, jest niewątpliwie wrocławskie Zoo. Praktycznie każda osoba, która mieszka we Wrocławiu, zaliczyła już ten obiekt na swojej liście rzeczy do zobaczenia w stolicy Dolnego Śląska. Z drugiej strony, robiąc kiedyś rozeznanie w terenie, zebrano informacje, które głoszą, że większość studentów przebywających we Wrocławiu nie było jeszcze w Zoo, pomimo tego, że kończą już pierwszy, a czasem nawet drugi stopień studiów.

Co więc Zoo ma nam do zaoferowania? Nie zdziwi na pewno nikogo fakt, że we wspomnianym obiekcie, można spotkać florę i faunę o zróżnicowaniu na najwyższym poziomie. Wrocławskie Zoo składa się z dwunastu segmentów, o różnej tematyce zoologicznej. Nie będę tutaj wymieniał wszystkich, gdyż informacje na ten temat można znaleźć na stronie Zoo, jednak tymi najbardziej sztampowymi, o których warto wspomnieć są: Afrykarium, Akwarium, Krokodylarnia, Małpiarnia oraz Pawilon Madagaskar czy też Sahara lub Słoniarnia. Już po samych nazwach poszczególnych części kompleksu, można domyślić się, jakiego rodzaju zwierzęta można spotkać w danym otoczeniu. Krokodyle, małpy, lwy czy też motyle lub ryby i zwierzęta oceaniczne wszelkiej maści to stworzenia, które można spotkać we Wrocławskim Zoo. Obiekt jest godny polecenia i jeżeli jeszcze tam nie byłeś - przyjedź do Wrocławia wiosną i przekonaj się sam.

Następną atrakcją turystyczną na liście miasta Wrocławia, jest tzw. "Centrum nauki i wiedzy o wodzie - Hydropolis". Jak sama nazwa wskazuje, jeżeli chcesz zdobyć wiedzę na temat tego, jak wykorzystuje się wodę w przemyśle komunalnym i zawodowym, koniecznie musisz odwiedzić Hydropolis, które odsłania wszelkie arkana wiedzy o wodzie, jakie tylko możesz sobie wyobrazić. Atrakcji dla obiektu dodatkowo nadaje fakt, że znajduje się on na terenie XIX-wiecznego naturalnego podziemnego zbiornika wody czystej o powierzchni ponad 4000 metrów kwadratowych i jest to ewenement na skalę światową, gdyż tego rodzaju miejsca, bardzo rzadko powoływane są do istnienia.

Kolejnym punktem na wrocławskiej liście atrakcji (szczególnie wiosną w tym przypadku) jest Ogród Botaniczny Uniwersytetu Wrocławskiego. Jeżeli szukasz pięknego miejsca o wielce zróżnicowanej florze (tutaj już bez fauny), żeby zabrać swoją ukochaną/ukochanego, na romantyczny spacer po zwiedzaniu Zoo i wyczerpującej intelektualnie wizycie w Hydropolis, Ogród Botaniczny jest idealnym miejscem dla Ciebie. Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego jest stosunkowo niedrogie, a dodatkowo dla studentów - w okresie wiosennym bilety wstępu bywają darmowe, dlatego też warto trzymać rękę na pulsie!

Kolejkowo to miejsce idealne dla fanów kolei, niezależnie od tego, czy mają 6 czy też 60 lat - każdy znajdzie coś dla siebie. W telegraficznym skrócie - w opisywanym miejscu, można znaleźć wszelkiego rodzaju atrakcje z ramienia transportu kolejowego - miniaturowe makiety, przedstawiające tętniący życiem Dolny Śląsk, czy też różnego rodzaju projekty, rysunki i elementy istotne dla "nerwu gospodarki".

Ostatnią atrakcją, którą chciałbym opisać w bieżącym artykule, jest wrocławskie Movie Gate, które z powodzeniem skupia największych entuzjastów filmu wszelakiego w swoich murach. Zjawisko to wynika z faktu, że wspomniany obiekt, zawiera w sobie synkretyzm trzech zbiegających się ze sobą dziedzin - filmu, nauki i sztuki. Podobnie jak Hydropolis, Movie Gate jest ewenementem na skalę europejską, a nawet światową i ze świecą szukać drugiego takiego miejsca na Kuli Ziemskiej. Wrocław i jego Movie Gate, oferują nam podróż w przeszłość filmową i naukową za pomocą makiet, symulacji, najrozmaitszych prezentacji oraz figurom, w świetny sposób oddającym prawdziwe sceny z filmów oraz wyjątkowe postaci. Jeżeli lubisz film, historię i jesteś osobą żądną wiedzy, Movie Gate to zdecydowanie miejsce dla Ciebie.

Reasumując, wrocławska wiosna, to okres czasu gdzie nie brakuje atrakcji. Jeżeli masz akurat kilka wolnych dni w tym periodzie, zarezerwuj go na zwiedzanie stolicy Dolnego Śląska, a sam stwierdzisz, że nie jest to czas stracony, a wspomnienia, zostaną w Twojej głowie do końca życia.

Ocena: 5.0

Komentarze