Wrocławskie zoo jedno z największych w Europie

Wrocławskie zooWizyta w Ogrodzie Zoologicznym to konieczny punk na mapie zwiedzania Wrocławia. Nie można wyjechać nie zobaczywszy tego miejsca. Jest po prostu piękne i wspaniałe.

Wrocław, miasto południowej Polski, nie tylko zachęca do zwiedzenia zabytków, majestatycznych i historycznych miejsc, a także budowli nowoczesnej architektury. To miasto słynące z najstarszego i najbogatszego w zbiory Ogrodu Zoologicznego. W ciągu kilku godzin możemy poznać okazy i zwierzęta pochodzące z każdego kontynentu, zebrać najważniejsze informacje na ich temat , oglądać i podziwiać.

To wspaniały czas zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Najmłodsi zachwycą się tęczą barw egzotycznych ptaków, wielkością dzikich zwierząt zamieszkujących dalekie zakątki ziemi, czy przyjaznym nastawieniem niektórych gatunków do obserwatorów ich terenu.

Kilka faktów z dzisiejszego Zoo we Wrocławiu

Założony już w roku 1865 ogród zoologiczny początkowo zajmował kilkanaście hektarów. Wraz z czasem i coraz większymi zbiorami okazów i zwierząt rozpoczęto jego rozbudowę. Dziś należy do jednych z największych ogrodów zoologicznych w Europie.
Przez wiele lat nad wrocławskim zoo piecze trzymali państwo Gucwińscy, znani ze szklanego ekranu i programu "Z kamerą wśród zwierząt". Przybliżali wszystkim świat egzotycznych zwierząt, barwnych ptaków, okazów, które były nieznane.

W ciągu ostatnich lat wrocławskie zoo wzbogaciło się o nowe wybiegi dla niedźwiedzi brunatnych, gibonów, pand i nosorożców. Przybyło tez sporo nowych lokatorów, którzy odnajdują schronienie i właściwą opiekę pod skrzydłami ogrodu zoologicznego. Aktualnie w zoo żyje czternaście tysięcy zwierząt, które każdego dnia cieszą oko przybyłych gości i zapraszają do bliższego poznania.

Dzisiaj największą atrakcją wrocławskiego zoo jest Afrykanium. Unikatowe, słynące na cały świat oceanarium, które dotyczy tylko zbioru okazów występujących od plaży Morza Czerwonego, aż po dżungle Kongo. Widza zachwycają żółwie, manaty, hipopotamy, pingwiny i płaszczki przemykające w podwodnym świecie.

Zoo we Wrocławiu przygotowało tez liczne atrakcje dla dzieci. Park linowy zachęca do aktywności fizycznej oraz spożytkowaniu energii. Przejażdżki na kucykach są ciekawą przygodą dla najmłodszych, przywołują uśmiech, pozwalają tez odpocząć przed kolejnymi punktami zwiedzania ogrodu. Organizowane są tez pokazy karmienia wybranych zwierząt, co jest wspaniałym doświadczeniem dla małego obserwatora.

Wrocław, to miasto o dynamicznym rozwoju. Na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat zmieniło się bardzo. Przyciąga turystów z całego świata, zachęca pięknym Zoo, w którym każdy odnajdzie ciekawą formę spędzenia czasu.  To miasto z mnóstwem zabytków i miejsc poświęconych historii. Wrota swoje otwierają liczne muzea, które niezależnie od zainteresowań przyciągają i dostarczają ciekawej historii i informacji. Ale Wrocław to także miasto z dużą bazą noclegową. Po trudach zwiedzania, warto znaleźć spokój i ciszę w miejscu takim jak hostel. Blisko centrum, blisko miejsc, które następnego dnia warto odwiedzić.

O Zoo we Wrocławiu opowiadał Marcin z www.hostelamnesja.pl.

Ocena: 5.0