Wypoczynek na plaży - jakie gadżety warto ze sobą zabrać w takim wypadku?

Wypoczynek na plażySpędzając wakacje nad morzem nie można wręcz nie wybrać się na plażę, bo cóż to by był za urlop - nie tylko nad Bałtykiem - bez jodu, szumu fal i ciepłego piasku łaskoczącego stopy podczas spacerów wzdłuż brzegu. Można się śmiać, że gdy tylko słońce dopisze to linia brzegowa naszego morza zamieni się w labirynt parawanów.

Czasem rzeczywiście przybiera to naprawdę zatrważający w swojej postaci obraz, kiedy ktoś wykorzystuje parawan niczym mur, gdzie wszystko co wywnętrz to jego forteca. Tego roku nie raz będziemy świadkami tego widoku. Co jednak warto w ogóle zabrać ze sobą na plażę, by móc liczyć na komfortowy i bezpieczny wypoczynek. Po części zależy to od preferencji prywatnych, ale jest kilka gadżetów, które przydadzą się w takiej sytuacji niemal każdemu.

Zestaw podstawowy

Bardzo często, aby spędzić miło czas na nadmorskiej plaży wystarczy bardzo niewiele. Powiedzmy, że ma być to wypoczynek we dwoje i zastanówmy się, co tak naprawdę może się nam przydać, a co będzie tylko dodatkowym i mało potrzebnym balastem, który będziemy bez sensu nosić z ośrodka i z powrotem. Naszym zdaniem taki zestaw podstawowy powinien składać się z:

  • maty plażowej (gadżet ten dostępny jest między innymi w formie rulonu lub rozkładanej torby plażowej; na pewno przyda się, do siedzenia lub leżenia i zapobiegnie zapiaszczeniu co ważniejszych przedmiotów),
  • klapki (po plaży najpewniej będziemy chodzić boso, ale nigdy nie wiadomo, czy piasek nie okaże się zbyt gorący),
  • balsam ochronny (ochrona skóry przed nadmiernym promieniowaniem UV to podstawa nie tylko w przypadku profilaktyki oparzeń słonecznych, ale i nowotworowej),
  • ulubione książki (zrelaksujcie się, zapomnijcie choć na chwilę o tym świecie i dajcie ujście swoim marzeniom).

Przydatne, ale nie konieczne

Na zatłoczonej plaży trudno o bardziej swobodne rozrywki, więc skupmy się w tym akapicie (dopóki większość wczasowiczów nie zrezygnuje z kąpieli słonecznych i nie wróci do swojego pensjonatu) na nieco mniej mobilnych gadżetach. W tej części pojawi się bowiem produkty, które po pierwsze są nieco większe gabarytowo, a po drugie niekoniecznie muszą być przydatne każdemu. O co chodzi? Oczywiście będzie to parasol plażowy, który na odsłoniętym piasku będzie miał za zadanie chronić nas przed słońcem, choć niesienie go przez całe miasto na pewno nie należy do najbardziej wyczekiwanych doświadczeń na urlopie (można przetransportować go autem, ale każdy z nas zdaje sobie sprawę ilu ludzi wpadło na podobny pomysł i od razu odechciewa się odpalania pojazdu). Kolejnymi gadżetami, które mogą okazać się użyteczne są fotel i materac plażowy oraz piłka plażowa. Dodajmy również, że zapewne trzeba będzie je nadmuchać...

Niby drobiazg a cieszy

Można je wrzucić do każdej torby plażowej, nie zajmują wiele miejsca, a finalnie mogą okazać się naprawdę użyteczne. Wypoczynek na plaży może w zasadzie obyć się bez nich, ale jeśli nawet nie zauważymy ich wagi w bagażu to nie ma sensu się ograniczać. Polecamy więc zaopatrzyć swoją torbę plażowa w takie drobiazgi, jak:

  • zestaw do badmintona lub frisbee,
  • wachlarz,
  • wodoodporne etui (można je przypiąć do ręki lub nogi podczas pływania i umieścić w nim portfel lub telefon komórkowy).

Portal Bewu.pl wsparł nas merytorycznie.

Ocena: 5.0