Zalety hoteli położonych bezpośrednio nad morzem

Hotel nad morzemHotele zlokalizowane tuż przy morskim wybrzeżu z reguły należą do najbardziej ekskluzywnych, a więc najdroższych. Położenie powinno być jednym z kryteriów doboru hotelu podczas wakacyjnego odpoczynku, organizowanej konferencji czy pobytu grupowego. Hotele położone bezpośrednio nad morzem mają wiele zalet, jednak wcale nie muszą być pozbawione wad. Warto o tym pamiętać, zanim rezerwacja zostanie ostatecznie potwierdzona.

Bliskość morza

Hotele zlokalizowane bezpośrednio nad morzem pozwalają na szybkie przemieszczanie się z kompleksu noclegowego na plażę. Zwykle wystarczy pokonać kilkadziesiąt metrów, by wejść na plażę i cieszyć się bliskością świeżego powietrza. Jest to duże udogodnienie dla rodzin z dziećmi oraz dla osób starszych, którym ciężko jest się poruszać na dłuższych trasach. Nie trzeba przecież pokonywać całego miasta z mapą w ręku, by dostać się na plażę. Ma to jeszcze jedną zasadniczą zaletę - bliskość morza pozwala na zabranie ze sobą większej ilości bagaży czy akcesoriów do pływania, których zwyczajnie nie chciałoby się nikomu nieść. Z plażowania można swobodnie wrócić na obiad czy kolację, w końcu z plaży do hotelu jest bardzo blisko.

Piękne widoki

Hotel nad morzem zapewnia piękne widoki, w końcu okna niektórych pokoi są skierowane na widok morskiej tafli. Oczywiście wiele zależy od warunków zagospodarowania sąsiednich działek. Najdroższe hotele pozwalają na obserwowanie wschodzącego i zachodzącego tuż nad taflą wody słońca, dodatkowo zapewniając powiew morskiej bryzy. Takich atrakcji nie zapewni hotel znajdujący się w mieście czy na jego obrzeżach. Lokalizacja w tym przypadku może mieć jednak wadę - polska pogoda jest nieprzewidywalna i od morza potraf wiać nieprzyjemny, chłodny wiatr. Można sobie z tym jednak poradzić, wystarczy zapakować na wyjazd grubsze ubranie, bez którego na ogół i tak nie można się obejść nad Bałtykiem.

Lokalizacja a oszczędność

Każdy hotel przy plaży wyróżnia się wysokimi cenami, jednak ten wybór pozwala na pewne oszczędności. Do plaży jest blisko, dlatego też nie ma potrzeby dojeżdżania do nadmorskiego parkingu samochodem, dzięki temu można oszczędzić choćby niewielkie sumy. Bliskość morza sprawia, że można wyjść na spacer o dowolnej porze, bez konieczności poruszania się komunikacją miejską czy taksówką. Każda taka przejażdżka kosztuje, a w sezonie ceny mogą być bardzo wysokie. Hotel Nadmorski znajduje się praktycznie przy samej plaży i przy Gdyńskim bulwarze, więc pozwoli na zaoszczędzenie na dojazdach.

Hotelowa plaża?

Hotelowe plaże są powszechne poza granicami naszego kraju. Coraz częściej leżaki można jednak zaobserwować także nad Bałtykiem. Goście hotelowi mogą z nich korzystać bezpłatnie, bez konieczności uiszczania opłaty. Na fotelach można poleżeć w cieniu, ciesząc się komfortem i wspaniałą atmosferą. Hotele położone bezpośrednio przy plaży mają często własne baseny, w których można spędzać czas podczas zakazu kąpieli. Nd Bałtykiem nawet przy pięknej pogodzie może pojawić się zakaz kąpieli spowodowany zbyt wysokimi falami czy rozwojem sinic. Basen pozwala na cieszenie się z wakacji pomimo pogorszenia się pogody. Woda w basenie jest cieplejsza, dlatego stanowi dobrą alternatywę dla osób, które nie przepadają za chłodnymi wodami Bałtyku.

Komentarze