Znad morza do stolicy Polski. Jak szybko pokonać trasę Kołobrzeg-Warszawa?

Podróż pociągiemKołobrzeg jest nadmorską miejscowością, chętnie odwiedzaną przez turystów z całej Polski, w tym w szczególności z Warszawy. Miasta te dzieli aż 545 km - przy tak długiej trasie dużą rolę odgrywa wybór odpowiedniego środka transportu. Do wyboru mamy kilka opcji: pociąg, samochód, autobus i samolot. Warianty te różnią się od siebie nie tylko czasem podróży, ale również jej kosztami i komfortem.

Kołobrzeg-Warszawa - podróż pociągiem

Kołobrzeg jest niewielkim nadmorskim miasteczkiem, uznawanym za jeden z najmodniejszych kurortów nad Bałtykiem. Miasto to chętnie odwiedzane jest przez rodziny z dziećmi, ponieważ nie brakuje w nim atrakcji dla najmłodszych. Kołobrzeg oddalony jest od Warszawy aż o 545 km! Przy tak długiej trasie warto pochylić się nad wyborem środka transportu, zwłaszcza jeśli podróżujemy z dziećmi. Wówczas, gdy zależy nam na jak najszybszym pokonaniu trasy Kołobrzeg-Warszawa to powinniśmy skorzystać z usług PKP InterCity. Planowany czas przejazdu waha się od 5,37 h (pendolino) do 8,53 h (TKL). W trakcie podróży można nie tylko podziwiać piękne widoki zza okna pociągu, ale również korzystać z urządzeń elektronicznych i zjeść smaczny posiłek. Najbardziej opłacalną opcją jest zakup biletu na trasę Kołobrzeg-Warszawa z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Wówczas możemy liczyć na obniżkę ceny o 10%, 20% lub nawet 30%.

Podróż samochodem z Kołobrzegu do Warszawy

Wiele osób wracających znad morza wybiera podróż samochodem, co potem przepłaca zmęczeniem i wysokim kosztem za paliwo. Pokonanie trasy Kołobrzeg-Warszawa zajmuje ok. 8 h. Przy czym do tego czasu należy doliczyć ewentualne postoje, które są nieuniknione wówczas, gdy podróżujemy z dziećmi. Czas pokonania trasy Kołobrzeg-Warszawa może również wydłużyć z powodu nieprzewidzianych niedogodności: korków, wypadków drogowych czy prac drogowych. Nie bez znaczenia przy tym jest to, że długotrwała podróż samochodem jest bardzo męcząca zarówno dla pasażerów, jak i kierowców.

Podróż autobusem z Kołobrzegu do Warszawy

Podróż autobusem na trasie Kołobrzeg-Warszawa nie jest zbyt komfortowa, ponieważ w zależności od wyboru przewoźnika trwa ona ok. 9h. Co prawda w ten czas wliczone są postoje, jednak ich długość i miejsce nie jest od nas zależna. Poza tym ceny biletów nie są zachęcające, gdyż zaczynają się od 70 zł.

Podróż samolotem z Kołobrzegu do Warszawy

Pokonanie trasy Kołobrzeg-Warszawa samolotem to zły pomysł, jeśli nam zależy na szybkim dotarciu do celu. Co prawda sama podróż z nadmorskich miejscowości trwa zaledwie godzinę, jednakże nie ma bezpośredniego połączenia pomiędzy Kołobrzegiem a Warszawą. Dlatego też osoby, które decydują się pokonanie tej trasy samolotem, muszą wcześniej dotrzeć do Gdańska lub Szczecina.

Ocena: 5.0