Znane mazurskie kurorty

Mapa Mazur - miastaMazury to znany i popularny turystycznie region Polski. Znajduje się tam wiele miejsc wartych odwiedzenia i kurortów, które każdego sezonu zapełniają się turystami żądnymi słońca, ciepłej wody w jeziorach i wrażeń podczas wakacji.

Znanymi mazurskimi kurortami i miejscowościami turystycznymi są: Ruciane Nida, Giżycko, Mikołajki, Mrągowo, Węgorzewo, Pisz, Ryn.

Ruciane Nida

Ruciane Nida to gmina niewielka, ale za to bardzo atrakcyjna turystycznie. Baza noclegowa jest tam bardzo dobrze rozbudowana, co jak magnes przyciąga turystów z całej Polski, ale również spoza granic naszego kraju. Zatrzymując się w jednym z nidzkich pensjonatów czy ośrodków wczasowych warto zastanowić się, jak spędzimy urlop: biernie czy aktywnie? Ruciane Nida oferują piękne, ustronne plaże dla miłośników spokojnego odpoczywania, ale również dostęp do jezior, co sprzyja przyjemnym kąpielom i uprawianiu sportów wodnych.

Nie zapominajmy również o zabytkach i atrakcjach turystycznych regionu. Będąc w Rucianem Nidzie na wakacjach, warto wybrać się do położonej niedaleko leśniczówki Pranie. To właśnie tam mieszkał i tworzył Konstanty Ildefons Gałczyński. W Rucianem Nidzie na przystani organizowane są również pełne wrażeń rejsy po pięknych, mazurskich jeziorach.

Giżycko

Kolejną mazurską miejscowością wartą zainteresowania jest Giżycko. Jest sporo większe od poprzedniej, więc mogą się tam wybrać osoby preferujące wypoczynek bliżej cywilizacji, większej ilości sklepów i punktów rozrywkowych. Baza noclegowa miasta jest bardzo dobrze rozwinięta. Giżycko proponuje przyjezdnym wygodne pensjonaty, mnóstwo kwater prywatnych, ale również ośrodki wczasowe, schroniska czy liczne pola campingowe dla miłośników przygód na świeżym powietrzu.

Mikołajki

Na Mazurach bardzo znanym miasteczkiem są również Mikołajki. Miejsce o przyjemnej nazwie jest naprawdę przyjazne turystom, proponuje wiele miejsc noclegowych i atrakcji w czasie urlopu.

Mrągowo

Z kolei mazurskie Mrągowo znane jest w imprez kabaretowych, które odbywają się tam każdego lata. Do Mrągowa zjeżdżają się miłośnicy satyry i humoru, aby bawić się w mrągowskim amfiteatrze.

Komentarze