Zwiedzanie, dni otwarte, free tour. Barcelona bez biletu

BarcelonaBarcelona swoją wyjątkowość zawdzięcza przede wszystkim dziełom genialnego architekta Antonio Gaudiego, ale o atrakcyjności turystycznej tego miasta decydują także niepowtarzalne rozwiązania urbanistyczne, bogata oferta kulturalna oraz piękne plaże. Całości dopełniają liczne muzea i wyjątkowe parki. Wszystko to sprawia, że Barcelona to prawdziwy raj dla turystów, w którym każdy znajdzie dla siebie coś dla siebie. Wiele z tych atrakcji jest dostępnych dla wszystkich całkowicie za darmo. Które? Zajrzyjcie do naszego miniprzewodnika!

Zacznij od walking tour

Barcelona to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast świata.  Niepowtarzalną urodę stolicy Katalonii możemy podziwiać całkowicie bezpłatnie, biorąc udział w tzw. walking free tour, jak określane są nieodpłatne wycieczki z przewodnikiem. Barcelona pełna jest architektonicznych perełek, których historię z pewnością warto poznać. Przewodnicy oprowadzający wycieczki typu free tour przybliżają uczestnikom przeszłość poszczególnych obiektów i opowiadają o historii ich powstania, a uczestnicy nie są jednak zobowiązani do kupowania biletu, a osobę prowadzącą wycieczkę wynagradzają, wręczając jej napiwek już po zakończeniu spaceru. Dzięki free walking tour Barcelona ukaże się nam w pełnej krasie. Tego rodzaju wolne od opłat spacery to doskonała okazja, by poznać wspaniałą architekturę w towarzystwie dobrze zorientowanego przewodnika i cieszyć się możliwością kontaktu z dobrami kultury niezależnie od zasobności naszego portfela. Jednym z najprężniej działających organizatorów tego typu wycieczek jest Legendary Tours - aby zapoznać się z ofertą operatora, wystarczy wpisać w wyszukiwarkę free walking tour Barcelona.

Barcelona krok po kroku

Na spacer wśród zabytkowych budynków stolicy Katalonii możemy wybrać się również samodzielnie, organizując własny „walking tour”. Barcelona szczyci się - o czym, planując trasę, koniecznie trzeba pamiętać - nie tylko oryginalnymi budowlami, ale także ogólnodostępnymi, słynnymi na cały świat, placami i ulicami. Do miejsc, które warto odwiedzić, należą m.in. monumentalny Plaça de Catalunya i prowadzący w jego stronę artystyczny bulwar La Rambla z pomnikiem Krzysztofa Kolumba. Niezapomnianych wrażeń dostarczy nam wizyta w średniowiecznej Dzielnicy Gotyckiej o krętych uliczkach, z górującą nad nią katedrą św. Eulalii (warto pamiętać, że świątynię tę zwiedzimy za darmo, w jej przypadku nie obowiązuje opłata za wstęp). Warto też udać się do dzielnicy Eixample, której układ urbanistyczny tworzy szachownicę i przenieść się w czasie do przełomu XIX i XX stulecia, właśnie wtedy bowiem ta oryginalna część miasta powstawała. Dodajmy, że Barcelona szczyci się nie tylko architekturą oraz ciekawymi placami i ulicami. O charakterze tego miasta decydują również niepowtarzalnej urody parki, takie jak na przykład Parc de la Ciutadella, do którego wejście stanowi Łuk Triumfalny, stworzony jako wejście na Wystawę Światową w 1888 r.

Gaudi i nie tylko

Nie ma jednak wątpliwości, że niepowtarzalny klimat Barcelony tworzą przede wszystkim architektoniczne dzieła Antonio Gaudiego, które jednoznacznie definiują jedyną w swoim rodzaju estetykę katalońskiego miasta. Najsłynniejsze budynki stworzone przez tego wybitnego architekta to Casa Vicens (Carolines 24-26), Casa Mila (róg Passeig de Grácia i Provença), Casa Batlló (Passeig de Gràcia 43). Jedyne w swoim rodzaju obiekty architektoniczne stworzone przez katalońskiego wizjonera to nie wszystko. Miasto ma nam do zaoferowania o wiele więcej: możemy zwiedzić liczne muzea i wspaniałe świątynie na czele z katedrą Sagrada Familia. Do każdej z placówek muzealnych możemy wejść bez biletu - szczegółowe informacje dotyczące dni i godzin, kiedy nie obowiązuje opłata za wstęp, aktualizowane są na bieżąco na stronach internetowych poszczególnych placówek. Zaoszczędzone w ten sposób środki z pewnością warto zainwestować w zwiedzanie miejsc, w których konieczny jest zakup biletów wstępu - z pewnością tego nie pożałujemy!

Komentarze