Gdzie warto iść w Kościelisku? Sprawdź atrakcje tej pięknej miejscowości koło Zakopanego

KościeliskoKościelisko, malownicza miejscowość położona tuż obok Zakopanego, jest szybko zyskującym na popularności kierunkiem wyjazdów turystycznych. Stanowi nie tylko "sypialnię" dla stolicy polskich Tatr, ale samo także ma wiele do zaoferowania. Jeśli rozglądasz się za nowym miejscem, w którym można spędzić świetny czas pod Tatrami, to szczerze polecamy Ci właśnie zatrzymanie się w Kościelisku. Jest to znakomita propozycja zwłaszcza dla osób aktywnych, ceniących sobie bliski kontakt z naturą i piękne widoki. W naszym artykule podpowiadamy, gdzie warto iść w Kościelisku, co pomoże Ci stworzyć własny plan pobytu na Podhalu.

Dolina Kościeliska

Bez wątpienia największą atrakcją Kościeliska jest znajdująca się na terenie gminy Dolina Kościeliska, czyli jedna z najbardziej urokliwych i przy tym najłatwiej dostępnych dolin w polskich Tatrach (druga pod względem wielkości, zaraz po Dolinie Chochołowskiej).

Wycieczka do Doliny Kościeliskiej to doskonała propozycja dla osób, które nie czują się na siłach, aby zdobywać tatrzańskie szczyty, jak i dla rodzin z dziećmi. Szlak jest naprawdę łatwy, a na każdym kroku można się też nacieszyć przepięknymi widokami.

Dolina Kościeliska oferuje również możliwość zwiedzenia kilku jaskiń, takich jak Jaskinia Mylna czy Raptawicka.

Hala Stoły

Hala Stoły, usytuowana powyżej Doliny Kościeliskiej, oferuje jeden z najbardziej spektakularnych widoków na Tatry, w szczególności na Czerwone Wierchy i Giewont. Podejście na halę nie jest szczególnie trudne, a nagroda w postaci zachwycającej panoramy jest zdecydowanie warta tego wysiłku. Na halę można się wybrać również z dziećmi.

Jaskinia Mylna

To jedna z największych atrakcji Doliny Kościeliskiej, która szczególnie przypadnie do gustu młodszym odkrywcom. Jaskinia Mylna oferuje turystom około 300 metrów oznakowanych tras, które pozwalają na bezpieczne zwiedzanie. Pamiętajmy natomiast, że miejscami przejście przez jaskinię może wymagać pełzania czy czołgania się, dlatego warto zabrać ze sobą "gorsze" ubrania.

Kościół p.w. św. Kazimierza Królewicza

Obowiązkowy punkt na mapie zwiedzania Kościeliska dla miłośników architektury i historii. Ten przepiękny kościół zaprojektowany w stylu zakopiańskim, zbudowany na początku XX wieku, jest sztandarowym przykładem góralskiej architektury, zachwycającym zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz. W środku świątyni można podziwiać dzieła lokalnych artystów.

Inne aktywności

Poza wymienionymi atrakcjami, Kościelisko oferuje także mnóstwo atrakcji dla osób preferujących aktywne spędzanie czasu. Wspomnijmy tylko o licznych ścieżkach rowerowych i trasach spacerowych. Wiele wartych odwiedzenia miejsc znajduje się też w bezpośredniej okolicy Kościeliska, jak np. Dolina Chochołowska czy kompleksy basenowe zasilane wodą termalną.

Więcej porad, gdzie warto iść w Kościelisku, znajdziesz w artykule na stronie internetowej https://www.ecotatry-hotel.pl/blog/gdzie-warto-isc-w-koscielisku-oto-gotowy-plan-dla-aktywnych/.

Zatrzymaj się w komfortowym hotelu w Kościelisku

Jak widzisz Kościelisko ma naprawdę wiele do zaoferowania. Poza tym jest to miejscowość sąsiadująca z Zakopanem, co gwarantuje łatwy i szybki dostęp do największych atrakcji stolicy polskich Tatr.

Pomysł zatrzymania się w Kościelisku na przedłużony weekend czy pełnoprawny urlop wydaje się być zatem strzałem w dziesiątkę. Zwłaszcza, że w tej urokliwej miejscowości znajduje się doskonale oceniany hotel, który gwarantuje bardzo wysoki standard pobytu zarówno parom, jak i rodzinom z dziećmi.

Mowa o Hotelu Eco Tatry, którego goście mają do dyspozycji nowocześnie urządzone i w pełni wyposażone pokoje, strefę SPA z sauną fińską (suchą), sauną infrared, jacuzzi oraz leżakami, salę rekreacyjną z bilardem i piłkarzykami, bezpłatny parking, szybkie, darmowe Wi-Fi, windę oraz możliwość płatności kartą, BLIK-iem czy urządzeniem mobilnym.

Z pełną ofertą pobytową Hotelu Eco Tatry zapoznasz się na stronie internetowej obiektu, na której możesz również szybko i wygodnie zarezerwować pokój z gwarancją najlepszej ceny - ecotatry-hotel.pl.

Komentarze