Popularne miasta i miejscowości na Mazurach

Mrągowo - MazuryNa Mazurach jest wiele znanych miejscowości, które w niedługim czasie stały się popularnymi kurortami i miasteczkami wypoczynkowymi. Są to na przykład: Mikołajki, Ruciane Nida, Mrągowo, Pisz, Szczytno, Węgorzewo, Biskupiec, Ryn czy Lidzbark Warmiński.

Mikołajki są nazywane żeglarską stolicą Polski. Mikołajki to miasto typowo turystyczne, raj dla żeglarzy i miłośników tego pięknego sportu. W sezonie odbywa się tutaj wiele ciekawych imprez, których motywem przewodnim jest właśnie żeglowanie.

Ruciane Nida są miejscowością typowo turystyczną. Położone w samym sercu pięknej Puszczy Piskiej są oazą spokoju i zieleni. To prawdziwy raj dla spragnionych kontaktu z przyrodą. Co roku przyjeżdża tam wielu miłośników żeglarstwa, wędkowania czy spokojnych spacerów po pięknych okolicach miejscowości. Znajduje się tam wiele hoteli, pensjonatów, kwater prywatnych i pól namiotowych dla turystów.

Mrągowo również jest miejscowością typowo turystyczną. Kojarzy nam się również z przeglądem kabaretowym, organizowanym każdego roku w mrągowskim amfiteatrze.

Miasto Pisz dysponuje nie tylko imponującą bazą noclegową, ale również wieloma atrakcjami, które zapewniają turystom ciekawy wypoczynek. Znajduje się tam sporo pomników, muzeów i innych atrakcji dla przyjezdnych.

Szczytno to piękne miasto położone niedaleko Nidzicy, Olsztyna i Olsztynka. Znajduje się tam wiele miejsc i zabytków poświęconych genialnemu muzykowi, który urodził się i dorastał w Szczytnie. Mowa oczywiście o muzyku zespołu Czerwone Gitary, Krzysztofie Klenczonie. W mieście możemy zobaczyć dom, w jakim mieszkał artysta, jego pomnik i park nazwany jego imieniem. Na cmentarzu znajduje się grób Klenczona, który odwiedzany jest przez jego wiernych sympatyków.

Mapa Mazur - miasta

Kolejna miejscowość, Biskupiec leży w powiecie Nowe Miasto Lubawskie, znajdują się tam ciekawe zabytki sztuki i architektury sakralnej.

Z kolei Lidzbark Warmiński leży na pograniczu Mazur i pięknej Warmii. Znajduje się tam wspaniały Zamek Biskupów Warmińskich. Warto zobaczyć w tym mieście także oranżerię z XVIII wieku czy fragmenty murów obronnych.

Komentarze