Czym jest apartament typu studio?

Apartament typu studioSzukając noclegu na wyjazd turystyczny czy biznesowy warto zaznajomić się z rodzajami pomieszczeń hotelowych - jednostek mieszkalnych, które różnią się między sobą nie tylko ilością łóżek, ale także standardem wyposażenia i wielkością.

Wiedza ta jest bardzo pomocna zwłaszcza kiedy nocleg rezerwuje się na przykład online - w sposób najbardziej powszechny.

Rodzaje pomieszczeń hotelowych

Pierwszy podział dotyczy ilości osób i łóżek, wówczas wyróżnia się pomieszczenia:

 • jednoosobowe (ang. single - SGL);
 • dwuosobowe - z 1 łóżkiem (ang. double - DBL) lub z 2 łóżkami (ang. twin - TWN);
 • trzyosobowe (ang. triple - TRPL) - 1 łózko typu double i 1 łóżko single, albo 3 łózka typu single;
 • czteroosobowe (ang. quadrupl - QDPL) - dość rzadkie;
 • rodzinne (ang. family - FAM) - 1 łóżko typu double i 1 łózko single oraz pojedyncze dostawki dla dzieci.

Z kolei ze względu na wyposażenie, jednostki mieszkaniowe dzielą się zazwyczaj na:

 • standardowe (ang. standard room - STD) - o podstawowym wyposażeniu - zwykle łóżko, szafa, lampka nocna, łazienka, lustro, możliwy dodatkowy sprzęt typu telewizor, radio, czajnik;
 • apartamenty (ang. suite) - luksusowe posiadające kilka pomieszczeń z wydzieloną strefą dzienną od sypialni, oddzielna kuchnię bądź aneks kuchenny, dość bogato wyposażone.
 • studio - są to mieszkania typu studio, gdzie w jednym pomieszczeniu znajduje się zarówno sypialnia, jak i pokój dzienny z aneksem kuchennym.

Noclegi we Wrocławiu w apartamentach studio

Apartamenty studio - cóż to takiego? Otóż pomieszczenia mieszkalne, które łączą w sobie luksus apartamentów oraz kompaktowe rozwiązanie pomieszczeń typu studio - łączące pokoje sypialne wraz z aneksem kuchennym. Są polecane dla maksymalnie dwóch osób. Tego typu apartamenty są oferowane na przykład przez wrocławską firmę z wieloletnim doświadczeniem hotelarskim - Apartamenty Wrocławskie 24. Mają do dyspozycji ponad 50 apartamentów w centrum Wrocławia. Można więc za bardzo przystępną cenę wynająć apartament, niczym mieszkanie w centrum miasta. Jest to niewątpliwe oferta warta uwagi i świetna alternatywa dla noclegu w hotelu ze względu nie tylko na cenę, ale także na większą powierzchnię mieszkalną i w pełni wyposażony aneks kuchenny. Ponadto apartamenty te są bardzo wygodne, wykończone na wysoki standard o wyjątkowym i bardzo przyjaznym wystroju, o czym można się przekonać przeglądając ofertę na stronie apartamentywroclaw24.pl. Oczywiście galeria z pięknymi zdjęciami, to nie wszystko, liczą się też bardzo pozytywne opinie, których nie brakuje.

Zalety apartamentów typu studio:

 • prywatność i swoboda;
 • wygoda i przestronność;
 • wyposażenie jak domowe - kuchnia, łazienka, opcjonalnie oddzielne sypialnie.

Apartamenty typu studio są więc idealną i bardzo atrakcyjną ofertą dla noclegu w hotelu. Za przystępną cenę ma się odrobinę luksusu, ale przede wszystkim komfort i zapewnioną intymność. Sprawdzają się zarówno w podróżach turystycznych jak i biznesowych. Będą idealnym miejscem do wypoczynku ale i do pracy.

Autor: www.apartamentywroclaw24.pl.

Komentarze

Domy nowoczesne
We współczesnych wnętrzach już od kilku sezonów nieprzerwanie króluje styl skandynawski. Przytulny wystrój, naturalne materiały i mnóstwo światła - takie wnętrza pokochali Polacy. Wnętrza w stylu skandynawskim uwielbiają drewno i kamień. Dlatego są one mile widziane w różnych formach: drewniane meble, lampy i dekoracje, kamienny kominek czy płytki z kamienia na podłodze to elementy, które często można spotkać w tak urządzonych pokojach. Styl skandynawski kojarzy się przede wszystkim z bielą oraz jasnymi odcieniami szarości. Taka kolorystyka korzystnie wpływa na stworzenie wrażenia przestrzeni, dzięki czemu wnętrze wydaje się optycznie większe. Ponadto, jasne barwy są niezwykle eleganckie i łatwo można połączyć je z innymi kolorami.