Gdyńskie TOP 10: atrakcje turystyczne Gdyni

GdyniaJest miastem dość młodym, a jednocześnie - niezwykle atrakcyjnym dla turystów. Wycieczki po tak intrygującej części Trójmiasta, jaką jest Gdynia, każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym mieście? Oto najważniejsze atrakcje, którym w czasie spaceru po tym mieście warto poświęcić swój czas.

TOP 10. Gdyński Szlak Modernizmu

To jedna z najpopularniejszych tras spacerowych, dzięki której każdy z nas może w prosty i przyjemny zarazem sposób poszerzyć swą wiedzę o zabudowie Gdyni. Modernistyczne gmachy, wznoszone w okresie międzywojennym, zajmują przecież miejsce bardzo ważne w krajobrazie tego miasta. Gdzie szukać takich perełek? Najlepiej w centrum miasta, w rejonie ulicy 10 lutego oraz Skweru Kościuszki.

TOP 9. Muzeum Miasta Gdyni

Dla każdego turysty, który odwiedza Trójmiasto, Muzeum Miasta Gdyni jest punktem bardzo ważnym. Można tu zdobyć wiele cennych informacji na temat miasta i jego przeszłości, przy czym twórcy ekspozycji szczególny nacisk położyli na okres międzywojenny - wyjątkowy czas w dziejach tutejszego portu.

TOP 8. Muzeum Emigracji

Ta placówka muzealna może się pochwalić nie tylko ciekawą ekspozycją, ale i piękną siedzibą. Urządzono ją w budynku dawnego Dworca Morskiego. W okresie międzywojennym było to ważne miejsce dla tych Polaków, którzy opuszczali swój kraj i szukali lepszego życia na emigracji. Nazwa, podobnie jak tematyka muzeum, idealnie oddają zatem charakter tego gmachu.

TOP 7. Sea Towers

Dla miłośników współczesnej architektury jest to bardzo ważny obiekt. Sea Towers to dwa wieżowce, które połączone są wspólną podstawą. Ich wysokość to 125 m. Od 2009 roku Sea Towers zajmuje ważne miejsce w krajobrazie Śródmieścia, a bliskość plaży sprawia, że z okien urządzonych tu biur i mieszkań rozciągają się niezapomniane widoki.

TOP 6. Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

Ta placówka przyciąga wszystkich miłośników motoryzacji. Zgromadzono tu zabytkowe samochody i motocykle znanych marek, a wśród prezentowanych tu eksponatów nie brak unikalnych perełek. Całość robi ogromne wrażenie, nic więc dziwnego, że turyści w czasie swych wędrówek po Trójmieście coraz chętniej zaglądają do tego muzeum.

TOP 5. Muzeum Marynarki Wojennej

Działające od 1953 roku Muzeum Marynarki Wojennej jest kolejnym punktem, który warto uwzględnić w programie wycieczki po Gdyni. Plenerowa Ekspozycja Broni i Uzbrojenia Morskiego, ciekawa kolekcja medali - oto wybrane atrakcje, z jakimi można się spotkać w trakcie zwiedzania tej placówki.

TOP 4. Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego

Łączący Śródmieście z Kamienną Górą bulwar jest popularną trasą spacerową oraz nie lada gratką dla tych, którzy w czasie wypoczynku w nadmorskim mieście chcą się nacieszyć widokiem na Bałtyk i malownicze wybrzeże. Bulwar Nadmorski im. Feliksa Nowowiejskiego liczy sobie 1, 5 km długości, a mieszkańcom Gdyni służy przede wszystkim jako falochron oraz teren rekreacyjny. Przy tej słynnej promenadzie można zobaczyć też wiele ciekawych rzeźb i pomników, w gronie których pojawiają się rzeźba poświęcona "Tym, którzy odeszli na wieczną wachtę" oraz metalowy odlew przedstawiający "Gdyńskie Rybki".

TOP 3. "Dar Pomorza"

W czasie wycieczki po Gdyni koniecznie trzeba zobaczyć najsłynniejszy w Polsce żaglowiec. Jest nim "Dar Pomorza", służący Państwowej Szkole Morskiej. Warto pamiętać o długiej historii tej jednostki. Dzieje żaglowca sięgają przecież pierwszej dekady XX wieku i wiążą się z działalnością hamburskiej stoczni, w której ów żaglowiec szkoleniowy powstał na zamówienie niemieckiego arystokraty. W latach 20. XX został wyremontowany, dzięki czemu do lat 80. XX wieku mógł służyć polskim kadetom.

TOP 2. ORP "Błyskawica"

To jedna z najsłynniejszych jednostek pływających w naszym kraju, a jednocześnie - wyjątkowa placówka muzealna. ORP "Błyskawica" to jednostka bojowa, którą wyprodukowano w latach 30. XX wieku w Anglii. Okręt ten jest chętnie odwiedzany przez miłośników marynarki wojennej oraz przez tych, których fascynuje historia II wojny światowej.

TOP 1. Muzeum Oceanograficzne i Akwarium Morskie

Jakie rośliny i zwierzęta spotkać można w morskich głębinach? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w Muzeum Oceanograficznym i Akwarium Morskim. To jedna z ciekawszych ekspozycji, z jakimi można się spotkać w czasie wycieczki po polskim wybrzeżu, oraz nie lada gratka dla miłośników przyrody. Makieta bałtyckiego dna, piranie, mureny oraz ciekawe kolekcje tropikalnych rybek - oto atrakcje, dzięki którym każdy z nas będzie mógł w tym miejscu spędzić czas w przyjemny i pożyteczny zarazem sposób.

Gdynia to wyjątkowe miasto. Tu każdy z nas będzie mógł spędzić niezapomniane wczasy nad morzem, a liczne atrakcje sprawią, że wycieczki po tej części Trójmiasta dla każdego z nas będą ciekawą przygodą.

Gdynia

Komentarze