Pałac Poledno - hotel, SPA i niezwykłe safari

Poledno - pałacPoledno to niewielka wieś koło Świecia, w gminie Bukowiec na pierwszy rzut oka niczym nie wyróżniająca się spośród innych. Gdy jednak zagłębimy się głębiej, odkryjemy, że w niepozornym Polednie znajduje się interesująca atrakcja turystyczna, jaką jest Zespół Pałacowo-Parkowy Poledno: nowoczesny kompleks hotelowo-konferencyjny z niezwykłą wystawą przyrodniczą, jedynym tego typu w Polsce… safari!

Historia Pałacu Poledno

Pierwsze wzmianki o Polednie sięgają początków XV wieku, wieś była dobrem królewskim. Budynek Pałacu powstał tu dopiero pod koniec XIX wieku. Po II wojnie światowej majątek przeszedł w ręce Skarbu Państwa, dopiero w latach 80-tych wrócił w ręce prywatne, a nowi posiadacze przekształcili go w centrum hotelowo-konferencyjne z szeregiem dodatkowych atrakcji.

Hotel i restauracja

Głównym zadaniem Pałacu Poledno jest świadczenie usług hotelowych. Znajduje się tutaj nowoczesny ale jednocześnie kameralny hotel***, oferujący noclegi w kilku typach pokoi. Standardem są pokoje typu twin z dwoma pojedynczymi łózkami oraz double z jednym łóżkiem podwójnym. Każdy z nich wyposażony jest w nowoczesną łazienkę z kabiną prysznicową. Na wielbicieli wygód czekają pokoje comfort z dwoma pojedynczymi łóżkami lub jednym podwójnym, w części z  nich znajduje się luksusowa wanna. Pokoje comfort zlokalizowane są niedaleko strefy SPA. Ponadto, w hotelu znajdują się apartamenty, czyli dwupokojowe mieszkania z przestronną łazienką o całkowitej powierzchni 70 metrów kwadratowych oraz apartament deluxe z sypialną z łożem i własnym balkonem w bezpośrednim sąsiedztwie strefy SPA.

Ofertę hotelową uzupełnia restauracja pałacowa, serwująca smaczne potrawy kuchni polskiej i europejskiej. W menu między innymi tradycyjny tatar, pierogi z dziczyzną, kaczka, gęsie żołądki czy prawdziwy rarytas: policzki wołowe. Czekają też dania dla wegetarian oraz specjalne menu dla dzieci. Po obiedzie warto zamówić smaczny deser, na przykład klasyczną szarlotkę lub lody.

Na gości czeka szereg atrakcji dodatkowych, w tym pub z bilardem i dartem, kasyno, wypożyczalnia kajaków.

Imprezy okolicznościowe

Zespół Pałacowo-Parkowy w Polednie oferuje również organizowanie szeregu imprez okolicznościowych z weselami na czele. W Pałacu zorganizować można przyjęcie ślubne marzeń lub nawet wziąć ślub cywilny na terenie obiektu. Wyjątkową popularnością cieszą się nowoczesne przyjęcia ślubne w ogrodach pałacowych. Za menu odpowiada pałacowa restauracja, a hotel oferuje wygodne noclegi dla nowożeńców oraz gości. Ponadto, w ofercie są ciekawe pakiety SPA dla przyszłych małżonków. Warto skorzystać z Pakietu Nowożeńców lub Pakietu Przedślubnego.

Pałac Poledno oferuje swoje usługi w zakresie organizacji nie tylko wesel ale i wieczorów panieńskich oraz kawalerskich, które są nieodłączną częścią przygotowań do tego najważniejszego dnia. Przyszłym małżonkom proponuje się ciekawe imprezy, które mogą rozpocząć się w pałacowym SPA, a skończyć szaloną imprezą w klubie. Noclegi oczywiście zapewnia hotel. Warto zapoznać się z ofertą organizowania w pałacu urodzin (w tym urodzin dla dzieci: z animacjami), rocznic czy jubileuszy. W Pałacu można urządzić też ciekawą imprezę firmową. Corocznie w ofercie znajdują się też propozycje imprez tematycznych, w tym bale karnawałowe, sylwestrowe, andrzejkowe czy z okazji Halloween.

SPA i pakiety pobytowe

Pałac Poledno dysponuje nowoczesną strefą SPA & wellness, oddaną do użytku wiosną 2017 roku. W ofercie SPA między innymi zabiegi na twarz, ciało, masaże, zabiegi dla dwojga oraz zabiegi dedykowane: dla panów, kobiet w ciąży, seniorów oraz dzieci. Strefa SPA dysponuje także pokojami typu VIP room, obejmującymi kąpiel w jacuzzi oraz zabieg w pakiecie. To wspaniała opcja na romantyczne chwile we dwoje.

SPA Poledno proponuje też wiele pakietów pobytowych, w tym wspomniane już wcześniej pakiety dla przyszłych małżonków. Ponadto, w ofercie SPA dla przyjaciółek z 2 noclegami i wyżywieniem oraz zabiegami do wyboru. Pakiety pobytowe oferowane są także okazjonalnie, np. z okazji Świąt Bożego Narodzenia czy Sylwestra.

Centrum konferencyjne

W Pałacu Poledno znajduje się także nowocześnie wyposażone centrum konferencyjne, w tym wygodne sale konferencyjne oraz zaplecze techniczne. W przypadku kameralnych konferencji polecana jest Sala Prowansalska, mieszcząca do 40 osób. Dla większych konferencji przygotowuje się Salę Konferencyjną, mieszczącą nawet do 120 osób. W cenie wynajmu sali udostępnia się wskaźnik, flipchart, projektor multimedialny, mikrofon raź profesjonalne nagłośnienie. W przypadku każdej z sal miejsca można ustawić w położeniu teatralnym (same krzesła), szkolnym (ze stolikami) oraz w podkowę. Konferencję wzbogacić można o wyżywienie, nocleg, a nawet imprezę towarzyszącą.

Wystawa przyrodnicza Pałacu Poledno

Nie da się ukryć, że największą atrakcją Pałacu jest wystawa przyrodnicza, czyli niezwykłe safari, obejmujące aż 130 gatunków zwierząt w jednym miejscu. Wystawa zajmuje powierzchnię ponad 1000 metrów kwadratowych, gdzie zlokalizowane są zwierzęta wraz z otaczającymi je krajobrazami.

Do zwiedzenia między innymi sala Afryki, kontynentu, gdzie znajdziemy i pustynie i wilgotne lasy równikowe, mokradła oraz wysokie góry. Na wystawie znajdują się przepiękne okazy roślinności oraz zwierząt afrykańskich, w tym antylopy, lwy, tygrysy, lamparty i inne kotowate, hieny, nosorożce, żyrafa, szakale i inne psowate. Czekają na nas też słonie, hipopotamy i krokodyle. Podczas zwiedzania towarzyszy nam przyjemna muzyka.

W części poświęconej Azji poznajemy klimat tajgi i tundry, które przechodzą w stepy i sawanny. Możemy tu podziwiać krajobrazy górskie, w tym malowniczą florę Kaukazu. Jeśli chodzi o faunę, czekają na nas owce, tygrysy syberyjski, kozy oraz niedźwiedzie. Na wystawie znajduje się też wielbłąd i ekspozycja mongolskiej jurty.

Wracamy do Europy, na piękny i niezwykle różnorodny kontynent, zachwyca zarówno wieloma gatunkami flory, jak i fauny. Możemy tam zachwycać się krajobrazami górskimi ale i nizinnymi, w tym rozległymi mokradłami, gdzie żyje wiele gatunków zwierząt. W części europejskiej zobaczymy między innymi znane nam dziki, sarny, bobry, jelenie, żubry, kozice, świstaki oraz wiele gatunków ptactwa: czaple czy kormorany. Możemy zobaczyć je w naturalnej scenerii, zwiedzaniu towarzyszy muzyka.

Teraz podróżujemy za ocean, a dokładniej do Ameryki. Czekają tu na nas woły piżmowe, kuguary, owce, bizony i niedźwiedzie. Ciekawostką tej części wystawy jest podziwianie kultury Indian. Znajduje się tu bowiem tipi i zaprezentowany jest typowy indiański strój.

W czasie zwiedzania odbywa się niejako spektakl artystyczny, polegający na niezwykłe grze świata i muzyki oraz głosów narratorów. Wystawa niejako ożywa, co sprawia, że jej oglądanie jest jeszcze bardziej fascynujące.

Wystawa zaprasza gości indywidualnych i grupy. Cena biletu normalnego wynosi 30 złotych, bilet ulgowy dostępny dla dzieci od 4 do 18 roku życia jest o połowę tańszy. Maluchy do 3 roku życia są zapraszane na wystawę bezpłatnie. Grupy powyżej 10 osób zwiedzają w cenie 20 złotych za osobę. W tej samej cenie zaprasza się niepełnosprawnych. Dorośli goście hotelowi płacą 20 złotych, dzieci 10 złotych. W Polednie można liczyć też na promocje. W środy bilety w cenie 15 złotych mogą nabyć seniorzy i zwiedzać wystawę taniej.

Warto skorzystać również z ciekawej oferty zajęć dodatkowych. Trwają one 45 minut i odbywają się po zebraniu minimum 10 osób z opiekunem. W ofercie między innymi zajęcia edukacyjne, ruchowe, artystyczne oraz nauka tańca indiańskiego.

Komentarze