Roztoczański Park Narodowy

Roztocze PolskaRoztoczański Park Narodowy jest wymarzonym miejscem dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas na łonie natury - to niezwykły świat fauny i flory, piękne przyrody oraz liczne atrakcje turystyczne, dzięki którym każdy może tu spędzić czas w atrakcyjny sposób. Co warto zobaczyć w trakcie wycieczki po terenie tego parku? Jakimi skarbami natury może nas oczarować Roztocze?

Roztocze - kraina pełna przyrodniczych skarbów

Wycieczki po terenie Roztoczańskiego Parku Narodowego szybko pozwolą nam się przekonać, jak pięknym pod względem przyrodniczym obszarem jest Roztocze. Utworzony w 1974 roku park swą główną siedzibę ma w Zwierzyńcu, mieście znanym z ciekawych zabytków, placówki edukacyjnej oraz gęstej sieci ścieżek spacerowo-dydaktycznych, dzięki którym można poszerzać swą wiedzę na temat Roztocza i jego przyrody. Jakie atrakcje turystyczne są tu najważniejsze? Dla wielu turystów najważniejszą ciekawostką jest tu hodowla konika polskiego, który stał się zresztą symbolem parku. W czasie wędrówek po parku można też podziwiać wiele ciekawych okazów owadów, ptaków oraz pajęczaków. Zachwycają też piękne lasy, w którym nie brak okazałych buków i jaworów. Warto zwiedzić przyrodniczą wystawę w Zwierzyńcu, warto zajrzeć do Izby Leśnej we Floriance. Koniecznie trzeba wybrać się na spacer, w czym pomaga turystom gęsta sieć ścieżek tematycznych i szlaków turystycznych.

Roztoczański Park Narodowy dla piechurów

Kto kocha piesze wycieczki, ten na terenie parku nudzić się nie będzie. Z myślą o turystach przygotowano tu wiele ciekawych tras, które pozwalają cieszyć się spacerami po najpiękniejszych zakątkach parku. Ścieżka prowadząca do Stawów Echo prowadzi przez łęg jesionowo-olszowy, choć w czasie wędrówki tą trasą można też podziwiać piękne bory sosnowe. Z licznymi gatunkami krzewów i drzew pozwala się zapoznać ścieżka dentrologiczna we Floriance, a specjalne tablice pomagają w poszerzaniu wiedzy na temat obecnych tu gatunków. Ciekawą trasą jest też ścieżka na Piaseczną Górę, która znana jest jako rewelacyjny punkt widokowy. Na ciekawą, nieco dłuższą wędrówkę, można się też wybrać dzięki trasie znanej jako "szlak partyzancki", wielu możnych wrażeń dostarczyć tez może wędrówka "szlakiem roztoczańskim", znanym z pięknych krajobrazów i licznych atrakcji o przyrodniczym charakterze.

Rowerem przez Roztocze

Tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego można też podziwiać w trakcie wycieczek rowerowych. Z myślą o amatorach jazdy na rowerze wyznaczono kilka ciekawych tras. Jedna z nich prowadzi wokół Florianki, a na jej trasie znalazły się takie atrakcje turystyczne, jak leśna osada o nazwie Rybakówka, ścieżka dendrologiczna oraz Ośrodek Hodowli Zachowawczych. Tereny Krasnobrodzkiego Parku Krajobrazowego można poznać dzięki Krasnobrodzkiej Trasie Rowerowej, z kolei największe atrakcje Roztocza pozwala poznawać międzynarodowy (polsko-ukraiński) Centralny szlak Rowerowy Roztocza.

Tereny Roztoczańskiego Parku Narodowego mają się czym pochwalić. Ciekawe wystawy, edukacyjne ścieżki oraz krajobrazy, które na długo pozostają w pamięci turystów - oto atrakcje, dzięki którym Roztocze dla każdego miłośnika przyrody i aktywnego wypoczynku stanie się rewelacyjnym kierunkiem wycieczki.

Komentarze